search slide
search slide
pages bottom

Instytucje kulturalne

Jedną z największych atrakcji województwa pomorskiego są liczne obiekty kultury, z oferty których można tutaj skorzystać.

Na szczególną uwagę zasługują muzea, w których można podziwiać wyjątkowe eksponaty. W stolicy województwa znajdują się Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz Muzeum II wojny światowej.

muzeum narodowe w gdanisu

W Trójmieście warto polecić także Muzeum Miasta Gdyni, Gdyńskie Muzeum Motoryzacji oraz Muzeum Sopotu. Inne ciekawe propozycje to Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku czy Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie.

Pasjonaci teatru powinni zwrócić uwagę na przykład na Państwowy Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Nowy Teatr w Słupsku czy Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Nie można zapomnieć także o Operze Bałtyckiej w Gdyni oraz o Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie i Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku . Oczywiście, zainteresowani wizytą w takich miejscach, powinni z wyprzedzeniem dokonać rezerwacji biletu, ponieważ tuż przez spektaklem lub koncertem może okazać się, iż wszystkie miejsca są już zajęte.

W województwie pomorskim działa też wiele domów kultury, kin oraz bibliotek. Oferty tych instytucji są bardzo zróżnicowane. Na Pomorzu organizowane są również liczne koncerty. Wielbiciele kultury nie powinni zatem narzekać na brak rozrywek, podczas pobytu w tym miejscu.