search slide
search slide
pages bottom

Letnie festiwale na Pomorzu

Województwo pomorskie jest idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek. Poza licznymi zabytkami oraz piękną plażą, do wizyty tutaj zachęcają letnie imprezy.

Wśród najpopularniejszych wydarzeń należy wymienić Sopot Festival. Organizowany jest on w sierpniu w sopockiej Operze Leśnej. Pierwszy festiwal odbył się w 1961 roku. Podczas jego trwania obywa się konkurs o Bursztynowego Słowika, jak również wiele koncertów towarzyszących.

Ogromne rzesze pasjonatów muzyki przyciąga również Open’er Festival. Odbywa się od 2003 roku on na terenie Gdyni oraz gminy Kosakowo, zawsze na początku lipca. To idealna propozycja przede wszystkim dla miłośników różnych odmian rocka, muzyki elektronicznej, hip- hopu oraz muzyki dane. W ostatnich latach liczba uczestników festiwalu szacowna była na około 100 tysięcy.

opener

Pasjonaci kina powinni natomiast zwrócić szczególną uwagę na Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, który organizowany jest od 1974 roku. Podczas tego festiwalu zaprezentowane zostają najlepsze filmy fabularne, jakie powstały w ciągu ostatniego roku. Laureaci konkursu otrzymują Złote Lwy.

Kolejna interesująca propozycja to Festiwal Trzech Kultur, odbywający się we Włodawie. Ma on na celu upamiętnić wielokulturową historię tego miasta. Pierwszy dzień poświęcony jest kulturze żydowskiego, drugi tradycji prawosławnej, a trzeci katolickiej.

Ilość festiwali organizowanych latem na Pomorzu jest bardzo duża. Dzięki temu każdy może znaleźć to, co odpowiada jego zainteresowaniom, a tym samym miło spędzić tu czas.