search slide
search slide
pages bottom

Najpiękniejsze miasta Pomorza

Pomorze to miejsce, które zachwyca wielu turystów. Można tutaj znaleźć wiele pięknych miast, jakie bez wątpienia warto odwiedzić.

Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Trójmiasto. Gdańsk jest miastem założonym w VII wieku, a zatem ma za sobą długą i pasjonują historię. Jej pamiątkami są liczne zabytki, na przykład Pałac Opatów w Oliwie wraz z otaczającym go Parkiem Oliwskim, Stare Miasto z Ratuszem i pomnikiem Jana III Sobieskiego czy Długie Ogrody.

opatow

Wiele wspaniałych zabytków znaleźć można w Gdyni oraz Sopocie. Warto dodać, iż w pierwszym z tych miast organizowany jest Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, natomiast w drugim muzyczny Sopot Festival. Sopot posiada również najdłuższe w Europie molo. Interesującym miastem jest także Wejherowo, które wraz z Rumią i Redą tworzy tak zwane Małe Trójmiasto Kaszubskie. Znajdująca się tutaj Kalwaria Wejherowska, która pochodzi z XVII wieku, składa się z 26 kaplic w stylu barokowym, rokokowym i neogotyckim. Można odnaleźć tutaj również Pałac Keyserlingków Przebendowskich, który jest obecnie siedzibą Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Pięknym pomorskim miastem jest także Tczew. Można w nim podziwiać pozostałości zamku krzyżackiego oraz pochodzący z XIV wieku podominikański kościół św. Stanisława Kostki. Bez wątpienia nie można przegapić również Malborka, gdzie znajduje się zamek, będący niegdyś siedzibą mistrza zakonu krzyżackiego.

 

Na Pomorzu zlokalizowanych jest jeszcze wiele innych pięknych miast, dlatego każdy człowiek powinien znaleźć tu miejsce idealne dla siebie.